×

MDNationalArmy's video: Prin sport spre performan e

@Prin sport spre performanţe!
“Sportul te învață să ai caracter, te învață să joci după reguli, te învață să știi ce înseamnă să câștigi și să pierzi – te învață ce este viața”, a spus Billie Jean King. * Billie Jean King este o fostă jucătoare de tenis, care s-a aflat pe primul loc în clasamentul WTA. King a câştigat 39 de titluri de Grand Slam, dintre care 12 la simplu, 16 la dublu feminin, şi 11 la dublu mixt. King a câştigat prima ediţie a Turneului Campioanelor. King a reprezentat adesea Statele Unite în Cupa Federaţiei şi la Cupa Wightman. Timp de trei ani, King a fost căpitan al echipei Statelor Unite ale Americii în Fed Cup.