×

Viorel Codrea's video: FRF - Liga 3 Amical - AFC Unirea Alba Iulia vs CS Corvinul Hunedoara - Gol R zvan Feti a 3-0

@FRF - Liga 3 (Amical) - AFC Unirea Alba Iulia vs CS Corvinul Hunedoara - Gol Răzvan Fetița (3-0)
Unirea Alba Iulia și CS Hunedoara, colegele din Seria a 9-a a eșalonului terț au disputat primul amical al anului, la Oarda de Jos, “alb-negrii” făcând spectacol în prima parte a jocului încheiat cu scorul de 4-1 (4-0). Uniriștii au reușit să conducă cu 2-0 în minutul 11 și 4-0 în minutul 36, primele două reușite ale gazdelor fiind unele de kinogramă. Mai întâi Al. Giurgiu (6) a punctat printr-o foarfecă de senzație, o execuție rară, iar două minute mai târziu l-a “concurat” Fetița (8) – cu un trasor ce l-a surprins pe Raț. Acelați Fetița (21) a majorat avantajul amifitionilor, cu un nou șut din afara suprafeței de pedeapsă, iar Scrob (36) a finalizat după un corner. La reluare pe fondul numeroaselor schimbări din cele două distribuții, jocul s-a mai echilibrat, în rim plan fiind portarii Lefter (la execuția lui Pocol, singurul transfer al Unirii) și Sîntoma (cu trei intervenții excelente). Golul de onoare a fost realizat de Bloj (88) – cu o execuție din 14 metri. Cele două echipe se vor întâlni și sâmbăta viitoare, 13 februarie, lângă furnale. *Unirea: Sporea – Zsigmond, Scrob, V. Codrea, Al. Giurgiu – Adam, Haj, D. Lupșan, Bucurică – An. David, Fetița, în prima repriză; Sîntoma – F. Morar, Scrob, D. Lupșan, A. Matei – Pocol, Dehelean, Selagea, Bucurică – M. Codrea, Fetița, mai intrând Bakcsi, M. Dăscălescu jr, P. Dani (CSȘ Blaj, în probe) – în actul secund; absenți N. Rus, Bîrdea, Mâlnă, Joldeș (ultimii doi accidentați). Antrenori Adrian Bicheși, Marcel Rusu și Mircea Oprea; *CS Hunedoara: Raț – Banac, Radicof, Mardare – Nițuică, Rusu, Marinca, R. Cristian, Tiric – Zamfir, Buzincu, plus C. Avram (prima repriză); Lefter – Kelemen, Kovacs, Trășcan – F. Iacob, Herci, C. Paul, Bortaș, Bloj – Muscă, Vasinc (a doua repriză). Antrenori Raul Spătaru, Daniel Dăscălescu. Mai sunt fixate 5 jocuri de verificare, cu CS Hunedoara (returul, în 13 februarie, în deplasare), Măgura Cisnădie (10 și 24 februarie), Hermannstadt 2 (27 februarie), CSM Deva (6 martie). https://ziarulunirea.ro/foto-unirea-alba-iulia-cs-hunedoara-4-1-4-0-in-meci-amical-alb-negrii-au-facut-spectacol-in-prima-repetitie-a-anului-692352/ 202102061937