×

Viorel Codrea's video: FRF - Liga Elitelor U17 Seria de Vest E9 - UTA Arad vs LPS Banatul - Repriza 2

@FRF - Liga Elitelor U17 (Seria de Vest, E9) - UTA Arad vs LPS Banatul - Repriza 2
Victorii pentru ambele grupe de juniori în Liga Elitelor UTA U17 – LPS Banatul Timișoara, 2-0. Liderul nu s-a întrebuințat mai mult decât a fost nevoie. În celălalt meci al zilei, puștii lui Donca și Ungur, aveau de apărat poziția de lider în seria de Vest în fața unei formații a LPS-ului ceva mai bună decât a juniorilor mari. Timișorenii erau pe locul 7 înainte de etapa din weekend, cea cu numărul 9. Pe fondul unui joc influențat și de frigul de afară, Rareș Pop deschis scorul în minutul 22 cu un șut imparabil de la distanță, la vinclu. Deși au continuat să domine repriza, „roș-albii” nu au mai reușit să marcheze până la pauză. Repriza secundă a găsit-o pe UTA tot în atac, însă tabela s-a mai modificat o singură dată. În minutul 66, Patrick Pașcalău a profitat de o neînțelegere dintre portarul advers și un fundași și a împins mingea în plasă din apropiere. UTA U17: Blaga – Roșu, Codrea, Boit, Pele, Bulza, Bokșe, Pop, Nagy, Sarkozi, Pașcalău. Au mai jucat: Varga, Mare. La mijlocul săptămânii viitoare, utiștii dispută restanțele de la Mediaș, cu Gaz Metanul, pentru ca weekendul să fie rezervat derby-urilor Vestului, cu ASU Poli. Ambele se joacă sâmbătă, 28 noiembrie, pe „Motorul”. https://www.sportarad.ro/2020/11/21/juniorii-academiei-uta-s-au-incazit-cu-lps-banatul-pentru-adevaratele-derby-uri-ale-vestului/ C0062